Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

veteráni-rozlosování‚ výsledky aj.2015

 

ZÁVĚREČNÝ VETERÁNSKÝ TENISOVÝ ZPRAVODAJ ČÍSLO 08/2014
 
Vážení přátelé “bílého” sportu,
v neděli 29.06.2014 se odehrála závěrečná část letošního ročníku naší Oblastní soutěže veteránských družstev v tenise – skupina “A” a to play-off 2014. Dostavila se všechna čtyři družstva, která si právo účasti vybojovala v základní části, počasí bylo také objednané a tak se úderem deváté hodiny ranní mohlo začít.
 
1. semifinálové utkání
TK Bystřice pod Hostýnem “A” / BAIVA Přerov = 3:0.
Družstvo z Bystřice (dále jen BYS) bylo v utkání velkým favoritem, ale nečekaly se takové herní výpadky ze strany hráčů družstva BAIVA Přerov (dále jen BAI). O to to mělo družstvo BYS lehčí a zaslouženě postoupilo do finálového duelu, na hráče BAI zůstal jen boj o bronzovou pozici.
 
V první dvouhře se utkal fenomén naší soutěže Krejčiřík (BYS) s hráčem Bendou (BAI). Od prvních míčů byla jasná převaha hráče Krejčiříka (BYS), který jasně kráčel za ziskem prvního bodu pro své družstvo. Ale i hráč Benda (BAI) měl ve své hře světlejší okamžiky, jenže bohužel své šance na zisk gamů vždy svou vlastní nevynucenou chybu ztratil a tak se nakonec nedočkal zisku ani jednoho jediného gamu. Konečný výsledek pro Krejčiříka (BYS) zní tedy 9:0, zazpíval nám hned v prvním duelu “kanárek”, ale dle předvedené hry by hráči Bendovi (BAI) slušel zisk alespoň tří gamů. No bohužel se tak nestalo a na konečném vítězi tohoto duelu by to také nic nezměnilo. Takže družstvo BYS se ujalo v tomto utkání vedení v poměru 1:0 na zápasy.
 
Ve druhé dvouhře se představili hráč Pohanka (BYS) a hráč Opravil (BAI). Od úvodních míčů se jednalo o naprosto vyrovnaný souboj. Bohužel hráč Opravil (BAI) se nemohl spolehnout na svou velmi silnou zbraň – servis, kterou vždy získával lehce gamy ve svůj prospěch. Tentokráte se o svůj servis musel mnohem více rvát. Za stavu 4:3 jsme se dočkali prvního brejku ze strany hráče Opravila (BAI), ale nedokázal tento brejk při svém následujícím servisu potvrdit, svůj servis ztratil a tak se výhoda náskoku opět vypařila. Naopak za stavu 7:7 on sám o svůj servis po několika shodách přišel a to se ukázalo jako rozhodující okamžik tohoto duelu. V následujícím gamu totiž hráč Pohanka (BYS) svůj servis zkušeně podržel a dotáhl tak svou snahu do trochu nečekaného, ale zaslouženého vítězství v poměru 9:7. Družstvo BYS tak navýšilo své vedení v tomto utkání na 2:0 na zápasy ve svůj prospěch.
 
Ve čtyřhře se představily tyto páry – Krejčiřík, Kalvoda (BYS) a Polydor, Šťastný (BAI). Očekávala se vyrovnaná bitva, ale hráči družstva BAI byli v danou chvíli úplně mimo formu. Místo přesného a tvrdého servisu nabízeli soupeři body za své dvojchyby, místo přesného returnu darovali soupeři body míčem do autu nebo do sítě a když už se dostali do výměny, tak měli problém v té výměně míč dostat na soupeřovu stranu několikrát za sebou. První a jediný game se jim nakonec podařilo uhrát až ve dvanáctém gamu, ale víc si opravdu ani získat nezasloužili a podlehli svým sokům v poměru 6:0, 6:1. Opět zazpíval “kanárek”, opět u toho byl hráč Krejčiřík (BYS) a jak konstatoval jeden z poražených “takovej nářez jsem ještě v životě nedostal”. Bohužel všechno je jednou poprvé a tak družstvo TK Bystřice pod Hostýnem “A” po vítězství ve čtyřhře získalo svůj třetí bod a zasloužené celkové vítězství v poměru 3:0 na zápasy a postup do finálového souboje. Družstvo BAIVA Přerov se muselo po tristním výkonu spokojit pouze s účastí v souboji o konečné třetí místo.
 
Další dvě dvouhry se již za rozhodnutého stavu nehrály.
 
2. semifinálové utkání
CLUB TENNIS Hranice veteráni / TJ TK Lipník nad Bečvou = 2:3.
Větším favoritem tohoto souboje bylo družstvo z Hranice (dále jen (CTH), ale nakonec se díky výborným výkonům svého hráče Vrby z vítězství a z postupu do finále radovali hráči z Lipníka (dále jen LIP).
 
V první dvouhře na sebe narazili hráči Gajdoš (CTH) a Petružela (LIP).  Hned v úvodním gamu si Gajdoš (CTH) vzal soupeřův servis a naznačil, jakým směrem se bude asi výsledek tohoto zápasu vyvíjet. A budoucí průběh mu dal za pravdu. Soupeř měl problém s míči, protože je asi zvyklý hrát pouze s míči značky Wilson, kdežto na souboje play-off byly k dispozici míče značky Head. Nakonec hráč Gajdoš (CTH) ještě třikrát hráči Petruželovi (LIP) vzal jeho servis a poměrně jistě a bez větších výkyvů si dokráčel k vítězství v poměru 9:3. Družstvo CTH se tak ujalo v tomto utkání vedení v poměru 1:0 na zápasy.
 
Ve druhé dvouhře se představili hráči Chrobák (CTH) a Vrba (LIP). Tento diváky netrpělivě očekávaný duel ale nakonec nesplnil ta očekávání, která do něj vkládali. Hráč Vrba (LIP) svého soupeře k ničemu pořádně nepustil a svou přesnou, trpělivou, ale zároveň na síly velice úspornou hrou dokázal svého soka přehrávat. Brzy si vypracoval brejk, který potvrdil a ujal se tak vedení v poměru 4:1. A když hned vzápětí získal další brejk, bylo víceméně o osudu tohoto duelu rozhodnuto. Hráč Chrobák (CTH) se již do zápasu zpět nedokázal dostat a naprosto zaslouženě svému soupeři Vrbovi (LIP) podlehl 3:9. Družstvo LIP tímto vítězstvím srovnalo stav utkání na 1:1 na zápasy.
 
Do čtyřhry nastoupili tito hráči – Gajdoš, Kobert (CTH) a Vrba, Petružela (LIP). A začal nejdelší duel celého dne. Hráči CTH vsadili na svůj obranný styl, oba postavení na základní čáře a míče posílají na stranu soupeře formou “kopečků”. Hráči LIP se zase snaží trpělivě útočit a nenechat se vyprovokovat k nepřipraveným smečím či zakončením. V tomto duchu se nesl i celý první set, ve kterém se nikomu nepodařilo získat brejk a tak dospěl až do tie-breaku. V něm byli nakonec o míč lepší hráči LIP a zvítězili tedy v prvním setu v poměru 6:7, tie-break 5:7. Ve druhém setu se styl hry nezměnil, ale hráči LIP přece jen v jednom gamu ztratili svou trpělivost, udělali několik chyb a nakonec  přišli nejen o svůj servis, ale nakonec i o celý druhý set a to v poměru 6:3. Ke slovu tedy přišel rozhodující super tie-break. V něm ale přece jen aktivnější hráči LIP byli lepší a zvítězili v poměru 5:10. Po výsledku 6:7, 6:3, 5:10 ve čtyřhře zvítězili hráči LIP a ujali se tak v utkání vedení v poměru 1:2 na zápasy.
 
Do třetí dvouhry nastoupili hráči Chrobák (CTH) a Rytíř (LIP). Úvod tohoto duelu byl vyrovnaný pouze chvíli, za stavu 2:1 přišel poprvé hráč Rytíř (LIP) o svůj servis. A tímto jako by se z hráče Chrobáka (CTH) svalila veškerá zodpovědnost a obava o výsledek a začal hrát zase svůj velmi rychlý, přesný a útočný tenis. Ještě několikrát vzal svému sokovi jeho servis a nakonec bez větších problémů zvítězil v poměru 9:3. Družstvo CTH tak srovnalo stav utkání na 2:2 na zápasy a o všem musela rozhodnout závěrečná čtvrtá dvouhra.
 
Do rozhodující dvouhry vytáhlo družstvo CTH svůj trumf a to hráče Kučírku (CTH), který v základní části ani jednou nenastoupil. Družstvo z LIP reprezentoval jejich nejlepší hráč Vrba (LIP). A rozpoutala se nelítostná bitva. Kučírka (CTH) začal tento zápas lépe, brzy získal brejk a ujal se vedení v poměru 4:1. Jenže jeho soupeř Vrba (LIP) je velice zkušený tenisový matador a ten se do zápasu dokázal vrátit zpět. Vzal si brejk zpět, srovnal stav na 4:4 a zápas v podstatě začal nanovo. Jenže Vrba (LIP) začal mít postupně navrch, získal brejk a ujal se vedení 5:6. Jenže ani on není mužem bez nervů a tak začal dělat také chyby, čehož důsledkem bylo, že Kučírka (CTH) srovnal výsledek na 7:7. Ovšem závěr už dokázal Vrba (LIP) zvládnout nejen ve své hlavě, ale i na kurtu a nakonec svou namáhavou misi dotáhl do úspěšného konce. Vrba (LIP) zvítězil v poměru 7:9 a získal tak pro družstvo LIP rozhodující vítězný bod.
 
Po dlouhém souboji tedy družstvo TJ TK Lipník nad Bečvou zvítězilo v poměru 2:3 na zápasy a zaslouženě postoupilo do finále. Naopak družstvo CLUB TENNIS Hranice veteráni muselo zkousnout hořkou pilulku v podobě prohry a účasti v pouhém boji o bronz, když jejich letošním cílem bylo jedině vítězství v celé soutěži. Ale soupeři byli letos bohužel lepší, tak snad někdy příště.
 
Utkání o třetí místo
CLUB TENNIS Hranice veteráni / BAIVA Přerov = 2:1, přerušeno pro déšť.
Velký favorit na celkové vítězství družstvo CTH musel po prohře v semifinále tvrdě bojovat v souboji o třetí místo s hráči družstva BAI, kteří nečekaně rychle našli svou ztracenou formu a tvrdě vzdorovali. O vítězi se nakonec rozhodlo u zeleného stolu, protože duel byl přerušen pro déšť a z tohoto důvodu také zůstal nedohrán.
 
V první dvouhře se představili hráči Kučírka (CTH) a Benda (BAI). Lépe začal Kučírka (CTH), i když se čekalo, zda jej nějak nepoznamená porážka z předchozího rozhodujícího duelu v semifinále. Ale nestalo se tak a naopak hrál velmi dobře a rychle se ujal vedení v poměru 3:0. Jenže Benda (BAI) ukázal srdce bojovníka, začal více riskovat, to mu začalo vycházet a výsledkem bylo srovnání stavu na 3:3. A od tohoto okamžiku sehrál Benda (BAI) čtyři nešťastné gamy – vždy vedl a měl možnost game získat pro sebe, ale ani jednou se mu to bohužel pro něj nepodařilo. A z vyrovnaného stavu bylo rázem skóre 7:3 pro Kučírku (CTH). Takový vývoj by zlomil i mnohem zkušenější harcovníky než je Benda (BAI), který v novém týmu okusil atmosféru play-off vlastně poprvé v životě. Nakonec závěr zápasu už zkušeně Kučírka (CTH) dohrál a zvítězil v poměru 9:3. Družstvo CTH se tak ujalo v tomto souboji o bronz vedení v poměru 1:0 na zápasy.
 
Ve druhé dvouhře se utkali opět dva výborní hráči – Chrobák (CTH) a Opravil (BAI). Chrobák (CTH) sice trochu hledal motivaci, ale přece jen nechtěl prohrát a tak se hře věnoval naplno. A Opravil (BAI) opět našel svůj servis a ten je klíčem k úspěchu při jeho hře. Hned v úvodu tohoto duelu sebral Opravil (BAI) servis svému soupeři a tento náskok si dokázal výbornou hrou udržet až do stavu 6:5. V tomto okamžiku výborně hrající Chrobák (CTH) se pokusil o obrat v zápase a to se mu také podařilo. Sebral svému sokovi servis, svůj poté také získal a rázem vedl on a to 7:6. Jenže Opravil (BAI) umí také obracet vývoj střetnutí a svému soupeři to hned v následujících třech gamech také ukázal. Sice s problémy, ale přece jen všechny tři gamy získal a nakonec po zásluze zvítězil v poměru 7:9. Družstvo BAI tak srovnalo stav utkání na 1:1 na zápasy.
 
Ve třetí dvouhře na sebe narazili hráči Kobert (CTH) a Polydor (BAI). Oba dva hráči s vynikajícím pohybem po kurtu si nedarovali ani jeden míč zadarmo. Až do stavu 3:3 si také drželi svůj servis a vypadalo to, že to bude další nekonečný duel. Jenže v této chvíli dokázal Kobert (CTH) sebrat servis svému soupeři, vzápětí lehce získal i ten svůj a kvalita hry u Polydora (BAI) šla rázem dolů. Snažil se tuto ztrátu vyrovnat útočným stylem, ale to jeho soupeři naprosto vyhovuje a přesným a trpělivým vracením Kobert (CTH) rozleptal hru svého soupeře ještě více. Nakonec Kobert (CTH) zvítězil v poměru 9:4 a družstvo CTH se znovu v utkání ujalo vedení a to v poměru 2:1 na zápasy.
 
Ve čtyřhře se představili dvojice hráčů Gajdoš, Chrobák (CTH) a družstvo BAI se vrátilo k osvědčené deblové dvojici Opravil, Šťastný (BAI). Lépe se vyvedl začátek duelu hráčům BAI, kteří za stavu 1:1 získali servis svých soupeřů a tuto výhodu si udržovali až do stavu 3:5. Při soupeřově servisu měli k dispozici tři setboly, ale ani jeden nedokázali využít a to se jim málem krutě vymstilo. Hráči CTH snížili na stav 4:5 a byli to oni, kdo dokázal sebrat servis svému soupeři, srovnali stav na 5:5 a poté se dokonce ujali vedení v poměru 6:5, když poměrně lehce získali svůj servis. Ale hráči BAI se dokázali v setu udržet, vyhráli svůj servis a srovnali stav na 6:6 a ke slovu přišel tie-break. A v něm hráči BAI vedli 4:5, aby zase po svých chybách nabídli vedení svému soupeři v poměru 6:5. Ale koncovku dokázali nakonec hráči BAI zvládnout mnohem lépe a zvítězili v prvním setu 6:7, tie-break 6:8. Začátek druhého setu vyšel lépe hráčům CTH, kteří se rychle ujali vedení v poměru 4:0 a vypadalo to, že brzy bude druhému setu konec. Ale hráči BAI se tomuto naplánovanému průběhu vzepřeli, dokázali vzít servis svým soupeřům, poté snadno získali i svůj a snížili stav na 4:2 ve druhém setu. Bohužel za tohoto stavu začalo pršet a utkání bylo přerušeno pro déšť.
 
A protože déšť znemožnil pokračovat v souboji o třetí místo, tak přišlo ke slovu řešení dle soutěžního řádu. Lépe umístěným družstvem po základní části bylo družstvo CLUB TENNIS Hranice veteráni a tak toto družstvo obsadilo konečné třetí místo. Z jejich strany je to určitě zklamání, protože před sezónou posílili a jejich jediným cílem bylo pouze prvenství.
Družstvo BAIVA Přerov nakonec tedy opět po roce obsadilo bramborovou čtvrtou pozici. Ukázalo, že se s ním musí počítat, ale musí se vyvarovat svých nečekaných výpadků, jako se jim to stalo v prvním kole základní části a také v semifinálovém souboji.
 
Finále
TK Bystřice pod Hostýnem “A” / TJ TK Lipník nad Bečvou = 1:1, přerušeno pro déšť.
Favoritem tohoto finálového souboje byl obhájce trofeje z roku minulého a to družstvo BYS. Ale jak se ukázalo již v semifinále, hráč Vrba (LIP) dokázal skoro sám porazit silného soka z CTH a tak se dal čekat opět dlouhý a vyrovnaný duel.
 
V první dvouhře se utkali hráči Krejčiřík (BYS) a Rytíř (LIP). Krejčiřík (BYS) se rychle ujal vedení, ale nečekaně měl problémy s hrou svého soka, konkrétně s jeho zálibou ve zkracování hry. Ale brzy si na tuto taktiku zvykl a od tohoto okamžiku se už celý souboj odvíjel předpokládaným směrem. Krejčiřík (BYS) zvítězil 9:4 a družstvo BYS se ujalo ve finálovém duelu vedení v poměru 1:0 na zápasy.
 
Ve druhé dvouhře se ale odehrával vyrovnanější souboj. Pohanka (BYS) si posílil sebevědomí svým semifinálovým vítězstvím, naopak Vrba (LIP) opět nesl na svých bedrech tíhu povinnosti zisku bodu. Do stavu 5:5 byl tento zápas naprosto vyrovnaný, ale od tohoto okamžiku jako by Vrba (LIP) přepnul na vyšší rychlost a to se začalo projevovat i na vývoji skóre. Získal servis svého soupeře, tento brejk při svém servisu potvrdil a rázem se ujal vedení v poměru 5:7. Pohanka (BYS) sice svůj následující servis také uhrál a snížil na stav 6:7. Jenže to bylo z jeho strany v tomto duelu vše. Závěrečné dva gamy s přehledem pro sebe získal Vrba (LIP), který tak zabránil pomalu se rodícímu překvapení. Po vítězství Vrby (LIP) v poměru 6:9 tak družstvo LIP srovnalo stav tohoto finálového duelu na 1:1 na zápasy.
 
Do finálové čtyřhry nasadilo družstvo BYS svou osvědčenou dvojici Krejčiřík, Kalvoda (BYS) a družstvo LIP zase pár Vrba, Petružela (LIP). K vidění byl krásný souboj, ve kterém si všichni hráči dokázali udržet svůj servis až do stavu 5:4. Za tohoto stavu bohužel pro družstvo LIP nedokázal jejich hráč Petružela udržet svůj servis, hráči z BYS tak získali na svou stranu nejen brejk, ale i celý první set v poměru 6:4. Druhý set se ani nezačal kvůli dešti hrát, čekalo se, zda se bude jednat o pouhou přeháňku. Bohužel přišla bouřka, která kurty zaplavila vodou a bylo po finálovém duelu.
 
Stejně tak jako při souboji o třetí místo, tak i tentokráte se tedy muselo přistoupit k určení pořadí dle soutěžního řádu. Lépe umístěným družstvem po základní části bylo družstvo TK Bystřice pod Hostýnem “A”, které tak obhájilo svůj loňský triumf a dá se říct, že i přes nedohraný finálový duel, zvítězilo zaslouženě. Družstvo TJ TK Lipník nad Bečvou může za svou stříbrnou pozici poděkovat hlavně své největší opoře, hráči Petru Vrbovi, bez kterého by se možná ani do play-off nedostali.
 
Konečné pořadí ročníku 2014 je tedy takovéto :
1. místo = TK Bystřice pod Hostýnem “A”
2. místo = TJ TK Lipník nad Bečvou
3.místo = CLUB TENNIS Hranice veteráni
4.místo = BAIVA Přerov
5.místo = TK Veselíčko
6.místo = TK Drahotuše
7.místo = LOKODEPO Přerov – veterans

4.kolo: CTH Hranice- TK Veselíčko 5:0

2.kolo základní části skupina "A"     ( 10.05.2014 )
BAIVA Přerov - TK Drahotuše
Utkání bylo po vzájemné dohodě obou vedoucích družstev odloženo na ??.??.????.
 
 
 
 
 
TK Veselíčko - LOKODEPO Přerov - veterans
Utkání bylo po vzájemné dohodě obou vedoucích družstev odloženo na ??.??.????.
 
 
 
 
 
CLUB TENNIS Hranice veteráni - TK Bystřice pod Hostýnem "A"   2:3
Ivan Kobert - Pavel Kalvoda  9:3
Radovan Chrobák - Vít Krejčiřík  2:9
Vladislav Gajdoš, Radovan Chrobák - Vít Krejčiřík, Pavel Kalvoda  6:3, 4:6, 7:10
Vladislav Gajdoš - Vít Krejčiřík  2:9
Radovan Chrobák - Pavel Kalvoda  9:7
 
TJ TK Lipník nad Bečvou = volný los
 
Okrové podbarvení znamená, že nahlášený výsledek odpovídá s písemným zápisem.

 
223
TOPlist