Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

předcházejíci ročníky veteráni

Vítejte na stránce clubtennishranice.wbs.cz v sekci předcházejíci ročníky

 

VETERÁNSKÝ TENISOVÝ ZPRAVODAJ ČÍSLO 06/2014

 
Vážení tenisoví přátelé,
v uplynulém týdnu se nám podařilo z pěti plánovaných utkání odehrát pouhých 80%, což znamená, že se nám opět jedno utkání nepodařilo uskutečnit.
Ale i tak se nám po tomto týdnu rozšířil počet jistých účastníků letošního play-off a to již na počet TŘI. Kromě družstva BAIVA Přerov, které bylo známým účastníkem play-off již minule,to jsou družstva CLUB TENNIS Hranice veteráni a TK Bystřice pod Hostýnem “A”. Oběma družstvům k postupu do play-off touto cestou gratulujeme.
Na poslední volné místo je ale ještě stále dost uchazečů – celkem 3 družstva mají alespoň teoretickou šanci. Jediný, kdo do play-off klasickou sportovní cestou nemá šanci postoupit, je již družstvo TK Drahotuše.
A co se tedy v minulém týdnu uskutečnilo a jaké jsou všechny výsledky?
 
V úvodní části nahlédněte do komentářů k dohrávkám 6.kola, které byly na pořadu dne ve středu dne 11.06.2014:
1) TK Drahotuše / TK Bystřice pod Hostýnem “A” = 0:5, utkání bylo odehráno ve středu dne 11.06.2014.
Domácí si mohli pouze vítězstvím zachovat šance na postup do play-off, hosté naopak potřebovali udělat poslední vítězství k tomu, aby se stali jistým účastníkem letošního play-off. A tomu také nasvědčovala sestava, ve které do tohoto utkání hosté nastoupili.
V první dvouhře se utkal domácí Nesvatba s hostujícím Pohankou. Velmi dlouho to vypadalo, že domácí hráč využije toho, že v úvodu získal jeden brejk pro sebe a dařilo se mu jej stále potvrzovat a náskok držet. Ovšem od stavu 6:5 to již neplatilo, hostující hráč získal 4 gamy v řadě a rozhodl tak o osudu tohoto zápasu ve svůj prospěch. Po výsledku 6:9 tedy zvítězil hostující hráč Pohanka a přivedl své družstvo v tomto utkání do vedení 0:1 na zápasy.
Ve druhé dvouhře nastoupil domácí hráč Lollek proti “fantomovi” posledních ročníků Krejčiříkovi a jeho jediným přáním bylo získat alespoň jeden jediný game. Ale hostující “mašina” mu ani ten jeden jediný game nedopřála a po výsledku s “kanárkem” 0:9 navýšila vedení svého družstva již na stav 0:2 na zápasy.
Ve čtyřhře se za domácí představila dvojice Lýsek, Lollek, hosté nastoupili s párem Krejčiřík, Kalvoda. Hosté asi domácí pár podcenili, protože na kurtu předváděli takovou spoustu chyb, že by se vůbec nemohli divit, kdyby je domácí pár dokázal porazit. Ale domácí hráči těchto chyb nedokázali naplno využít a to asi také i díky tomu, že hosté v závěrech obou setů přece jen zpřesnili hru. Nakonec byl konečný výsledek těsný 4:6, 4:6, ale hosté tímto výsledkem přece jen získali vítězný a rozhodující třetí bod, zároveň také průběžné vedení v utkání v poměru 0:3 na zápasy, ale především jistotu účasti v letošním play-off, což bylo jejich hlavním cílem.
Ve třetí dvouhře se utkali “jedničky” obou týmů – za domácí Nesvatba, za hosty Krejčiřík. Domácí hráč byl svému sokovi nečekaně dlouho vyrovnaným soupeřem, ale přece jen v závěru se prosadil zkušenější Krejčiřík, který zvítězil v poměru 6:9 a navýšil tak vedení svého týmu již na stav 0:4 na zápasy.
Do závěrečné čtvrté dvouhry byli nominováni domácí hráč Lollek a hostující player Pohanka. A opět se opakovala snaha domácí hráče, aby se nekonal zpívající “kanár”. Tentokráte se mu to podařilo a tak po výsledku 1:9 pro hostujícího Pohanku bylo dobojováno.
Hostující družstvo TK Bystřice pod Hostýnem “A” tedy nakonec zvítězilo v celém utkání v poměru 0:5 na zápasy a zajistilo si jako druhé v pořadí účast v letošním play-off. Domácí sice stále ještě po tomto utkání mají teoretickou šanci na postup do play-off, ale mnohem pravděpodobnější je to, že se jim to ani letos nepodaří. Alespoň ne sportovní cestou.
 
2) TJ TK Lipník nad Bečvou / CLUB TENNIS Hranice veteráni = 2:3, utkání bylo odehráno ve středu dne 11.06.2014.
Tento souboj byl pro obě družstva velmi důležitý, protože obě se chtějí dostat do play-off a proto potřebovala v tomto souboji naplno bodovat. Bohužel domácí družstvo postrádalo jednoho kvalitního hráče ze svého středu a to se mu asi stalo v tomto duelu osudným.
V první dvouhře se odehrál nádherný tenisový souboj mezi domácím hráčem Vrbou a hostujícím hráčem Chrobákem. Domácí hráč za stavu 2:2 získal poprvé soupeřův servis, jehož zisk při svém servisu dokázal také potvrdit a ujal se vedení v poměru 4:2. Od té doby si oba hráči již svůj servis dokázali udržet, ale to neznamená, že by se nedostávali k brejkballům, ale pouze je nedokázali proměňovat. Až za stavu 7:5 to opět domácí hráč Vrba dokázal, aby vzápětí při svém servisu úspěšně získaný brejk potvrdil a zároveň tak dosáhl cenného vítězství v poměru 9:5. Domácí družstvo se tak v celém utkání ujalo vedení v poměru 1:0 na zápasy.
Ve druhé dvouhře za domácí nastoupil Rytíř, hosté nominovali hráče Gajdoše. Od počátku zápasu vedl hostující hráč a své vedení neustále celý zápas dokázal navyšovat. Domácí hráč se za celý zápas nedokázal dostat zpět do hry a tak nakonec po zásluze podlehl Gajdošovi výrazným rozdílem 3:9. Hosté tak srovnali stav utkání na 1:1 na zápasy.
Do čtyřhry, která se nakonec ukázalo být rozhodujícím jazýčkem na miskách vah tohoto utkání, domácí nečekaně nepostavili svou jedničku Vrbu, ale nominovali dvojici Rytíř, Chytil. A to byla ta osudová chyba. Hostující pár Gajdoš Chrobák totiž domácí pár od počátku tvrdě válcoval a šel si nekompromisně za svým cílem, kterým nebylo nic jiného než vítězství. Nakonec se jim tento vytčený cíl podařilo dosáhnout i s bonusem v podobě “kanárka” a tak po výsledku 3:6, 0:6 zvítězila hostující dvojice a přivedla tak svůj tým do průběžného vedení v tomto utkání a to v poměru 1:2 na zápasy.
Do třetí dvouhry nastoupili “jedničky” obou týmů – za domácí Vrba, za hosty Kobert. A domácí hráč opět převedl, že v tento den byl velmi dobře připraven a svou formu dokázal také výsledkově prodat. Hostující hráč sice věren svému krédu “vrátit vše na druhou stranu a to za každou cenu” se pokoušel vzdorovat, ale domácí hráč byl tentokráte nad jeho síly a nakonec po zásluze Vrba zvítězil v poměru 9:4 a srovnal tak stav utkání na skóre 2:2 na zápasy. O osudu celého utkání tak musela rozhodnout až poslední čtvrtá dvouhra.
Do závěrečné dvouhry domácí nasadili hráče Chytila a hosté nominovali hráče Chrobáka. Hostující hráč byl od počátku jasným favoritem, toto potvrzoval i svým výkonem na kurtu a tak bylo pouhou otázkou s jakým skóre tento zápas skončí. Po posledním míči byl stav zápasu 2:9 pro hostujícího hráče Chrobáka, který tak zabezpečil svému družstvu CLUB TENNIS Hranice veteráni v tomto utkání vítězství v poměru 2:3 na zápasy.
Družstvo hostů tedy v tomto důležitém utkání dokázalo zvítězit a získat tak další důležité body na cestě za účastí v letošním play-off. Již jedno jediné vítězství je nyní dělí od jistoty postupu do play-off. Domácí družstvo patří i nadále do skupiny adeptů uchazečů o postup do play-off, situaci má stále ve svých rukou, ale v závěrečných dvou utkáních musí bezpodmínečně alespoň jednou zvítězit, aby si šance na play-off zachovalo v rovině reálných šancí.
 
Ve druhé části dnešního zpravodaje se budeme věnovat utkáním 7.kola, která byla na pořadu v sobotu dne 14.06.2014 a také v neděli dne 15.06.2014:
1) TK Veselíčko / TJ TK Lipník nad Bečvou =  utkání bylo již dříve po dohodě obou vedoucích družstev odloženo a náhradní termín utkání byl stanoven na čtvrtek dne 19.06.2014.
 
2) CLUB TENNIS Hranice veteráni / TK Drahotuše = 5:0, utkání bylo odehráno v sobotu dne 14.06.2014.
Pro obě družstva velmi důležité utkání – domácí si vítězstvím mohli zajisti jako třetí v pořadí postup do play-off, hosté si naopak svým vítězstvím mohli zachovat alespoň teoretickou šanci na účast v play-off. Domácí byli horkým favoritem a to také nakonec na domácích kurtech potvrdili.
V první dvouhře se na straně domácích představil hráč Gajdoš, za hosty nastoupil Lýsek. Domácí hráč má v posledních dnech dobrou formu a to také potvrdil na kurtu. Tvrdou a přesnou hrou nutil svého soka k chybám a tak navyšoval postupně svůj náskok v zápase až ke konečnému výsledku v podobě 9:3 pro domácího hráče Gajdoše. Domácí družstvo se ujalo vedení v utkání v poměru 1:0 na zápasy.
Ve druhé dvouhře za domácí nastoupil hráč Chrobák, za hosty Nesvatba. V úvodu zápasu byla hra vyrovnaná, ale bylo jen otázkou času, kdy se útočněji a tvrději hrající domácí hráč začne více prosazovat. První brejk na sebe nenechal dlouho čekat, brzy jej následoval další a pánem zápasu byl již naprosto jasně domácí hráč. Po výsledku v poměru 9:4 zvítězil Chrobák a navýšil vedení svého družstva v tomto utkání již na stav 2:0 na zápasy.
Do čtyřhry domácí nasadili osvědčenou a z dřívějška sehranou dvojici Chrobák, Malík. Hosté se museli spokojit s párem Nesvatba, Lýsek, protože žádného dalšího hráče již na lavičce neměli k dispozici. Zápas byl vyrovnaný a o osudu prvního setu rozhodl jeden jediný brejk, který pro sebe získal domácí pár a zvítězil tak v prvním setu v poměru 6:3. Druhý set byl ještě vyrovnanější než ten první a nakonec jej všichni aktéři dovedli až do tie-breaku. A v něm byli opět o něco lepší domácí hráči, kteří v něm zvítězili v poměru 7:5, ve druhém setu 7:6. Takže po výsledku 6:3, 7:6 bylo o vítězi tohoto utkání rozhodnuto. Domácí družstvo získalo svůj třetí, vítězný a zároveň i postupový bod a mohlo se jako třetí v pořadí radovat z jisté účasti v letošním play-off.
Ve třetí dvouhře byl k vidění dlouhý zápas mezi domácím Gajdošem a hostujícím Nesvatbou. Domácí hráč hned v počátku zápasu získal brejk na svou stranu, ale hostující Nesvatba se s tím nechtěl smířit a snažil se i on získat brejk. Výsledkem bylo několik gamů, ve kterých se několikrát opakovat stav shoda, v tom nejdelším gamu dokonce 7x. Ale nakonec hostující hráč ani jednou nedokázal servis svého soupeře prorazit, naopak on sám v posledním patnáctém gamu svůj servis opět prohrál. Domácí Gajdoš tedy zvítězil v poměru 9:6 a upravil tak stav utkání na skóre 4:0 na zápasy pro domácí družstvo.
V závěrečné čtvrté dvouhře se na kurtu opět představili domácí hráč Chrobák a hostující hráč Lýsek. A stav utkání jako by se periodiky opakoval – domácí hráč se ujal vedení 3:0, pak uhrál jeden game hostující hráč Lýsek a snížil na stav 3:1. A opět tři gamy pro domácího hráče, poté jeden pro hostujícího hráče a byl stav 6:2. Nakonec domácí Chrobák zvítězil v poměru 9:3 a završil tak vítězství svého družstva CLUB TENNIS Hranice veteráni v tomto utkání v poměru 5:0 na zápasy.
Domácí družstvo tak jako třetí v pořadí dosáhlo na jistotu účasti v letošním play-off, což bylo před zahájením základní části jejich jediným cílem. Hosté touto prohrou ztratili i veškeré teoretické šance na sportovní postup do letošního play-off a jediným způsobem, jak by se do letošního play-off mohli dostat, by bylo ta možnost, že by družstva mající právo play-off hrát, svou účast v něm odmítla. Ale obávám se, že to se asi nestane.
 
3) TK Bystřice pod Hostýnem “A” / LOKODEPO Přerov – veterans = 4:1, utkání bylo odehráno v neděli dne 15.06.2014.
Favoritem bylo domácí družstvo, které již mělo jistotu účasti v play-off v kapse a mohlo dát šanci hráčům z lavičky, naopak hosté by své šance na účast v play-off svým vítězstvím (které se ovšem příliš nečekalo) zase o hodně zvýšili.
V první dvouhře proti sobě nastoupili domácí Pohanka a za hosty Kundrátek. Na domácím hráči je ještě stále vidět nerozehranost po delším zranění ruky, ale zase ji nahrazuje svou zarputilostí a bojovností. A tyto své vlastnosti opět předvedl i v tomto zápase. V počátku zápasu se mu nedařilo, když hostující hráč Kundrátek hrál velmi přesně. Ale Pohanka svou bojovností průběh zápasu nakonec otočil a zvítězil v poměru 9:6 a přivedl tak družstvo domácích v tomto utkání do vedení v poměru 1:0 na zápasy.
Ve druhé dvouhře zaskočil domácí Míček hostujícího Kubešu svým “vracečským” stylem, prostě vrátí vše na druhou stranu a to i to, co vlastně vrátit už nešlo. Výsledkem byl pro některé překvapivý výsledek, když domácí hráč Míček zvítězil v poměru 9:7 a navýšil tak vedení domácího družstva v tomto utkání na stav 2:0 na zápasy.
Do čtyřhry domácí nasadili silný pár Krejčiřík, Kalvoda, hosté dvojici Kubeša, Kundrátek. O osudu prvního setu se rozhodovalo v jeho samotném závěru. Za stavu 4:4 získali domácí servis svých soupeřů, potom také získali svůj servis a první set měli po výsledku 6:4 ve svých rukou. Po prohraném prvním setu jako by hosté ztratili šťávu, nedařilo se jim a tak domácí tento zápas velmi rychle přivedli do vítězného konce. Po výsledku 6:4, 6:1 ve prospěch domácí dvojice se tým domácích mohl radovat z vítězného třetího bodu a z průběžného vedení v tomto utkání v poměru 3:0 na zápasy.
Ve třetí dvouhře se střetli domácí Pohanka a hostující Kubeša. Hostující hráč si chtěl spravit chuť po svém prvním nevydařeném vystoupení a dá se říct, že se mu to nakonec povedlo. Ve vyrovnaném duelu se několikrát hráči navzájem vystřídali ve vedení, aby nakonec ten rozhodující krok lépe zvládl hráč hostů Kubeša, který zvítězil v poměru 7:9 a upravil průběžný stav utkání na 3:1 na zápasy ve prospěch domácího týmu.
V závěrečné čtvrté dvouhře domácí Míček znechutil tenis na pár dní dalšímu svému soupeři, tentokráte jím byl hostující hráč Klimecký. Domácí Míček jej “uvracel” k výsledku 9:5 a ke konečnému vítězství družstva domácích TK Bystřice pod Hostýnem “A” v tomto utkání v poměru 4:1 na zápasy.
Domácí družstvo tak odehrálo své poslední utkání základní části a bude nyní jen čekat, na jakém místě po základní části skončí (může být jedině první nebo druhé). Hostům se touto prohrou opět velmi snížili jejich šance na postup do play-off, ale stále ještě je mají a ne jen teoretické.
 
4) V sedmém kole mělo volný los družstvo BAIVA Přerov.
 
A jak je to nyní se šancemi či s jistotou účasti v letošním play-off?
Tři družstva již mají účast v letošním play-off jistou – BAIVA Přerov, TK Bystřice pod Hostýnem “A” a CLUB TENNIS Hranice veteráni.
 
Na poslední místo do play-off mohou stále ještě dosáhnout tři družstva:
a) nejlépe z nich na tom je družstvo TJ TK Lipník nad Bečvou, kterému stačí k postupu vítězství v utkání s družstvem LOKODEPO Přerov – veterans. Za určitých okolností by jim stačila pouze výhra v utkání s TK Veselíčko a to v případě, že by družstvo TK Veselíčko ve vzájemném utkání družstvo LOKODEPO Přerov – veterans porazilo.
b) družstvo LOKODEPO Přerov – veterans by mělo účast v play-off jistou v případě vítězství v utkáních s TK Veselíčko a TJ TK Lipník nad Bečvou (v tomto případě by jim nevadilo ani vítězství TJ TK Lipník nad Bečvou nad TK Veselíčko, protože by při shodě bodů měli na své straně výhodu vítězství ve vzájemném utkání).
c) družstvo TK Veselíčko má šanci na play-off, ale spíše pouze v teoretické rovině. Nejenom, že by muselo porazit oba své soky – LOKODEPO Přerov - veterans a TJ TK Lipník nad Bečvou, ale ještě by k tomu muselo LOKODEPO Přerov – veterans porazit ve vzájemném utkání družstvo TJ TK Lipník nad Bečvou. V tomto případě by měla všechna tři družstva stejný počet bodů, ale v tabulce vzájemných utkání by na tom bylo nejlépe právě družstvo TK Veselíčko, které by mělo ze vzájemných utkání vítězství s oběma soky.  
 
V přílohách máte jako vždy zapracovány veškeré výsledky za uplynulý týden.
 
A jaký je zbývající program neodehraných utkání základní části naší soutěže neboli dohrávek?
1) Středa 18.06.2014 = dohrávka 2. kola TK Veselíčko / LOKODEPO Přerov – veterans.
2) Čtvrtek 19.06.2014 = dohrávka 7.kola TK Veselíčko / TJ TK Lipník nad Bečvou.
3) Sobota 21.6.2014 = dohrávka 4.kola TJ TK Lipník nad Bečvou / LOKODEPO Přerov – veterans + dohrávka 5.kola BAIVA Přerov – CLUB TENNIS Hranice veteráni (hráno v Hranicích).
 

Zpravodaj 2.kolo

V souboji dvou nejlepších účastníků loňského ročníku se čekalo, jak se projeví posily v domácí sestavě pro letošní rok a zda budou stačit na vítěze z loňského roku. Očekávání bylo obrovské, ale v reále utkání nakonec až tak vyrovnané nebylo.

V první dvouhře domácí Kobert nastoupil proti hostujícímu Kalvodovi. A domácí hráč hned od počátku zápasu vsadil na svou trpělivou hru, založenou na snaze vrátit každý míč za každou cenu zpět na stranu svého soupeře a tím ho donutit hrát další úder, čímž se značně zvyšuje pravděpodobnost, že při dalším a dalším úderu udělá soupeř chybu. A tato taktika na jeho soka plně platila. Kalvoda kazil stále více a více. Kobert nakonec poměrně lehce zvítězil v poměru 9:3 a přivedl družstvo domácích do vedení v poměru 1:0 na zápasy.
Druhá dvouhra přinesla netrpělivě očekávaný souboj domácí posily Chrobáka s oporou hostujícího týmu Krejčiříkem. Všichni jsme čekali velmi vyrovnaný souboj, ale opak byl pravdou. Hostující Krejčiřík byl po celou dobu zápasu lepší, svému sokovi toho příliš nepovolil a tak se není moc co divit, když konečný výsledek zněl 2:9 pro Krejčiříka. Hosté tak tímto jeho vítězstvím srovnali stav utkání na 1:1 na zápasy.
Jak z průběhu prvních dvou dvouher vyplynulo, tak asi rozhodujícím duelem tohoto utkání měla být čtyřhra. Domácí do ní nasadili dvojici Gajdoš, Chrobák. Hosté po dlouhé době nepostavili svého deblového specialistu Šenka, ale postavili pár Krejčiřík, Kalvoda. Domácí dvojice vstoupila do debla lépe, brzy získala brejk a nakonec i díky tomuto brejku i celý první set v poměru 6:3. Druhý set byl vyrovnaný až do stavu 4:3 pro domácí. V tuto chvíli se začal lámat osud celé čtyřhry. Domácí si při soupeřově servisu vypracovali dva brejkbaly, ale nepodařilo se jim ani jeden z nich využít. Hosté svůj servis dokázali udržet a naopak v následující hře získali servis domácích a při svém následujícím servisu poté celý druhý set dohráli do vítězného konce v poměru 4:6. Za stavu 1:1 na sety tak přišel na řadu rozhodující tie-break. Domácí pár v něm měl famózní nástup, dostal se do vedení 5:1 a vypadalo to, že jistě kráčí za vítězstvím. Ale od tohoto stavu hráli již jen hosté, vývoj tie-breaku naprosto obrátili a nakonec v něm dokázali i zvítězit a to v poměru 7:10. Takže po výsledku 6:3, 4:6, 7:10 hosté uhráli své druhé, velmi důležité vítězství a ujali se v utkání vedení v poměru 1:2 na zápasy.
Do třetí dvouhry za domácí nastoupil Gajdoš proti hostujícímu Krejčiříkovi. Domácí hráč se sice snažil svému soupeři vzdorovat, několik gamů prohrál ze shody, ale nakonec byl výsledek naprosto jasný – 2:9 pro hostujícího hráče. Družstvo hostů tak získalo rozhodující vítězný třetí bod a ujalo se v utkání vedení v poměru 1:3 na zápasy.
Závěrečná čtvrtá dvouhra konečně přinesla vyrovnanější duel než tři předcházející dvouhry. Domácí Chrobák vybojoval naprosto vyrovnaný duel s hostujícím Kalvodou a dokázal jeho odpor zlomit až v samé závěru zápasu, kdy rozhodl o svém vítězství. Po výsledku 9:7 domácí družstvo upravilo konečný stav utkání na 2:3 na zápasy pro družstvo TK Bystřice pod Hostýnem “A”.
Domácím se tak ani s novou posilou nepodařila odveta za loňskou finálovou porážku, hosté naopak naplno potvrdili, že to s obhajobou titulu z loňského roku myslí naprosto vážně a že snad jen zranění jejich opory Krejčiříka by jejich tažení mohlo vážněji ohrozit.

 

ZPRAVODAJ 1.KOLO
Vážení tenisoví přátelé,
v sobotu 03.05.2014 nám začala svým prvním kolem naše Oblastní soutěž veteránských družstev v tenise – skupina “A”. Bohužel hned na začátku nám počasí moc nepřálo a z důvodu toho se neodehrálo celé první kolo, ale pouze dvě utkání. A jaké tedy byly výsledky těchto dvou mačů?
 
1) LOKODEPO Přerov – veterans  / CLUB TENNIS Hranice veteráni = 1 : 4 .
Hosté před letošní sezónou nebývale posílili svůj kádr a tak byli pasováni do role velkých favoritů. Domácí oproti loňsku také do svého středu přivedli nového hráče, ale jejich úspěch v tomto utkání by se rovnal velkému zázraku.
V první dvouhře se představila domácí jednička Kubeša proti nové posile hostů a to hráči Chrobákovi. Jeho kvality jsou nám všem známy a tak bylo pouze otázkou skóre, jak tento zápas dopadne. A toto očekávání se brzy potvrdilo i na kurtu, hostující hráč od počátku diktoval tempo, vodil svého soupeře po kurtu a ten byl nakonec rád, že se mu podařilo zápas dokončit alespoň v poměru 2:9 pro hostujícího hráče. Hosté se tak ujali v utkání vedení v poměru 0:1 na zápasy.
Ve druhé dvouhře domácí představili svého nového hráče na soupisce – Kundrátka, hosté postavili svou “soupiskovou” jedničku Gajdoše. Na počátku zápasu byla hra vyrovnaná, ale s postupem času se hostující hráč stále více prosazoval svou přesnou hrou a dařilo se mu navyšovat své vedení. Domácí hráč se sice pokusil o návrat do zápasu, ale to se mu bohužel nepodařilo a tak po výsledku 4:9 šlo družstvo hostů v tomto utkání do vedení 0:2 na zápasy.
Do čtyřhry domácí nasadili dvojici Kubeša, Kundrátek, naopak hosté se rozhodli postavit pár Gajdoš, Kobert. Vyrovnanou první sadu musel rozhodovat až tie-break, který se podařilo získat ve svůj prospěch domácím hráčům. Ve druhém setu ale hosté rychle domácím sebrali oba dva servisy a nakonec jen těsně domácí pár unikl nepopulárnímu “kanárovi”. Druhý set tedy vyzněl v poměru 1:6 pro hosty a tak o osudu čtyřhry musel rozhodnout až super tiie-break. Ten byl nebývale vyrovnaný, ale domácí v něm nakonec dokázali zvítězit v poměru 13:11 a upravil tak průběžný stav utkání po výsledku 7:6, 1:6, 13:11 na 1:2 na zápasy.
Ve třetí dvouhře se chtěl pokusit domácí Kubeša zdramatizovat průběh utkání, ale hostující Kobert mu svou hrou založenou na trpělivém a přesném vracení všech míčů žádnou šanci na drama nedal a naopak jej vyprovodil z kurtu po výsledku 2:9. Hosté tak získali vítězný třetí bod a průběžné vedení v poměru 1:3 na zápasy.
V závěrečné čtvrté dvouhře se domácí Kundrátek snažil nedostat od hostujícího Chrobáka “kanára”. Tento úkol se mu podařilo velmi brzy splnit, ale to bylo vše, co dokázal. Hostující hráč projevil svou naprostou převahu a po výsledku 1:9 tak upravil konečný stav utkání na 1:4 na zápasy pro hostující družstvo CLUB TENNIS Hranice veteráni.
Hosté při složení své soupisky pro letošní rok nemohou mít jiný cíl, než vítězství v celé soutěži. Domácí zase ukázali, že je tenis baví a že se každý rokem lepší a ostatní družstva s nimi nebudou mít vůbec snadnou práci.
 
2) TK Drahotuše  / TK Veselíčko = utkání bylo po dohodě obou vedoucích družstev odloženo pro nepřízeň počasí. Náhradní termín utkání bude teprve stanoven.
 
3) TJ TK Lipník nad Bečvou / BAIVA Přerov = 3 : 2 .
Toto utkání nemělo předem daného favorita, záleželo především na tom, zda nastoupí za oba týmy jejich nejlepší hráči.
V první dvouhře se představil domácí Vrba proti hostujícímu Polydorovi. Domácí hráč si hned na začátku utkání vytvořil náskok a hlavně svým vynikajícím backhandem nutil svého soupeře k chybám. Ten sice ukázal opět svůj vynikající pohyb na kurtu, vyběhal spousty kraťasů, ale počet chyb na jeho straně neustále narůstal a to se také nutně začalo projevovat na skóre. Domácí hráč nakonec zvítězil v poměru 9:3 a přivedl tak své družstvo do vedení v tomto utkání a to v poměru 1:0 na zápasy.
Ve druhé dvouhře za domácí nastoupil Petružela a za hosty Opravil. Hostující hráč, hrající levou rukou, měl impozantní nástup a brzy se dostal do vedení. Časem se sice hra začala vyrovnávat, ale pokaždé, když bylo potřeba, si dokázal hostující hráč uhrát sám důležitý míč a tak navyšoval stav zápasu až do jeho konečné podoby v poměru 5:9. Hosté tak srovnali stav utkání na 1:1 na zápasy.
Do čtyřhry za domácí zasáhli Vrba s Petruželou, hosté se museli obejít bez svého deblového specialisty Šťastného, který je nemocný a nasadili pár Opravil, Polydor. Vypadalo to, že čtyřhra bude vyrovnaná, ale opak byl pravdou. Hostům nešel servis, na returnu byli absolutně neškodní a když se k tomu připočte i to, že domácím do kurtu padalo i to, co nemělo, tak se není co divit konečnému výsledku v poměru 6:1, 6:0 pro domácí dvojici. Zazpíval tedy v letošním ročníku první “kanárek” a domácí družstvo se v utkání ujalo vedení v poměru 2:1 na zápasy.
Do třetí dvouhry byl nominován za domácí tým Rytíř, hosté postavili Polydora. Ten skvěle začal, sebral svému sokovi servis, naopak své podání získal bez větších problémů a ujal se tak vedení. Za pár gamů se tento scénář znovu opakoval a hostující hráč opět navýšil své vedení. A v závěru zápasu se mu opět více dařilo a vedlo to k jeho vítězství v poměru 5:9. Hosté tak srovnali stav utkání na 2:2 na zápasy a o osudu celého utkání tak musela rozhodnout až závěrečná dvouhra.
V závěrečné čtvrté dvouhře se utkali jedničky obou týmů – Vrba s Opravilem. A bylo se na co koukat. Vysoké tempo hry, přesné a tvrdé údery, vynikající kraťasy či přesné prohozy, to vše bylo k vidění. Ale přece jen se stále více na hostujícím hráči začala projevovat únava a za stavu 5:5 přišel zlomový okamžik, kdy poprvé prohrál svůj servis. Za stavu 5:7 se mu znovu nepodařilo získat své podání a to byl konec všem jeho nadějím. Domácí hráč Vrba už zápas v klidu doservíroval a po svém vítězství v poměru 9:5 zajistil pro domácí tým rozhodující  a vítězný třetí bod. Domácí družstvo TJ TK Lipník nad Bečvou tak nakonec zvítězilo v poměru 3:2 na zápasy.
V utkání dvou adeptů na účast v play-off se čekal vyrovnaný boj a to se potvrdilo. Domácí získali důležité body do boje o play-off, hostům naprosto vybouchla čtyřhra, která byla vždy jejich silnou zbraní a to bylo důvodem jejich porážky.
 
4) Vítěz loňského ročníku – družstvo TK Bystřice pod Hostýnem “A” mělo v prvním kole volný los.
 
Takže na závěr vám všem pouze sděluji, že v přílohách máte vše , co bylo výše slovem popsané, vyjádřené v podobě tabulek a čísel.
 
Další kolo máme na programu v sobotu dne 10.05.2014. Ať nám počasí vyjde lépe než nyní a ať se nám nikdo nezraní.

Soupiska ročník 2013:

Hráč č.1 Gajdoš Vladislav 1963,

Hráč č.2 Kobert Ivan 1966, 

Hráč č.3 Medek Pavel 1972, 

Hráč č.4 Kostelníček Jaroslav 1963,

Hráč č.5 Koubek Antonín 1960, 

Hráč č.6 Moravec Aleš 1970,

Hráč č.7 Vykopal Jaroslav 1963, 

Hráč č.8 Lee Quang Cahn 1966, 

Hráč č.9 Pytela Adolf 1959

 

 Rozlosování sezony 2013

1. KOLO - 01.05.2013
CLUB TENNIS Hranice veteráni = volno
 
2. KOLO - 04.05.2013
TK Bystřice pod Hostýnem "A" - CLUB TENNIS Hranice veteráni
3 : 2
3. KOLO - 08.05.2013
CLUB TENNIS Hranice veteráni - Kojetín "A"
4 : 1
4. KOLO - 11.05.2013
CLUB TENNIS Hranice veteráni - TJ TK Lipník nad Bečvou
4 : 1
5. KOLO - 18.05.2013
TK Veselíčko - CLUB TENNIS Hranice veteráni
odloženo
6. KOLO - 25.05.2013
CLUB TENNIS Hranice veteráni - BAIVA Přerov
5 : 0
7. KOLO - 01.06.2013
SOKOL CITOV - CLUB TENNIS Hranice veteráni
1 : 4
8. KOLO - 08.06.2013
CLUB TENNIS Hranice veteráni - LOKODEPO Přerov veterans
4 : 1
9. KOLO - 15.06.2013
TK Drahotuše - CLUB TENNIS Hranice veteráni
2 : 3
DOHRÁVKY
nejpozději do 22.06.2013
 
Play-off 2013
29.06.2013 Bystřice pod Hostýnem
30.06.2013 Náhradní termín - Bystřice pod Hostýnem

 

TOPlist